Przejdź do

Przeszukaj stronę

Logowanie

Logowanie

Logowanie

Gazetka Szkolna

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Installing

Foto-chmurka

Wolontariat

Klub Wolontariusza "POMOCNE SERCE"Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie. Określenie „bezpłatna” oznacza pracę bez wynagrodzenia materialnego.

Przypominamy!!! Aby zostać członkiem naszego Klubu, konieczna jest pisemna zgoda rodziców na Waszą pracę jako wolontariusza, wypełnienie deklaracji członkostwa oraz podpisanie zobowiązania etycznego.

Serdecznie zapraszamy!!!
I TY możesz coś zrobić dla drugiego człowieka. Czekamy właśnie na Ciebie!!! Wystarczą życzliwe serce i dobre chęci.
Działalność wolontariatu w roku szkolnym 2016/2017:

VII MARSZ INTEGRACYJNY IM. BISKUPA JANA CHRAPKA Uczniowie i wolontariusze Publicznego Gimnazjum nr 2 kolejny raz wzięli udział w Marszu Integracyjnym im. Biskupa Jana Chrapka organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Radomiu. W tegorocznym marszu uczniowie przeszli ulicami Radomia szerząc i promując takie wartości jak: dobro, cierpliwość, wyrozumiałość, empatia, altruizm, tolerancja. Masz miał również na celu promowanie integracji wśród uczniów wszystkich szkół z Radomia i okolic.OGÓLNOPOLSKA AKCJA "POLA NADZIEI"


Wolontariusze szkolnego klubu wolontariatu działającego przy Publicznym Gimnazjum nr 2 w Radomiu włączyli się w ogólnopolską akcję Pola Nadziei, której celem jest wspieranie osób chorych na raka. Organizatorem działań jest Caritas Diecezji Radomskiej. Akcja ma na celu pozyskanie funduszy, a także uwrażliwienie społeczeństwa na losy osób chorujących na nowotwory. Uczniowie wraz z opiekunami zasadzili na terenie szkoły otrzymane cebulki żonkili, które teraz będą wspólnie hodować. Wiosną kiedy kwiaty zakwitną, uczniowie wykopią je i w donicach będą sprzedawać w okolicach pobliskich kościołów. Zebrane pieniądze przekazane zostaną na rzecz radomskiego Caritas.


ZBIÓRKA DATKÓW NA HOSPICJUM

Gimnazjum nr 2 w Radomiu cyklicznie uczestniczą w zbiórkach datków na rzecz radomskiego Hospicjum Królowej Apostołów. W tym roku do żółtych puszek przechodnie mogli wrzucać pieniądze podczas Święta Chleba organizowanego na początku września przez Muzeum Wsi Radomskiej oraz na radomskich cmentarzach przy ul. Ofiar Firleja oraz przy ulicy Limanowskiego.
Wygenerowano w sekund: 0.04
1,854,315 unikalne wizyty